| 상품 이름 | 영구적 아철산염 세라믹 자석 |
|---|---|
| 운반 포장 | 주문 제작된 통과 팔레트 |
| 상술 | ISO/TS16949 |
| 상표 | 조인트 매그 |
| 근원 | 사천성, 중국 |
| 이름 | 아철산염 링 마그네트 |
|---|---|
| 운반 포장 | 판지 나무 팔레트 |
| 인증 | RoHS, ISO9001 |
| 상표 | 조인트마그 |
| 타입 | 영구적인것 |
| Cost | Low |
|---|---|
| Corrosion Resistance | High |
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Coercivity | High |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Corrosion Resistance | High |
| Remanence | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
|---|---|
| Coercivity | High |
| Flux Density | High |
| Magnetic Strength | High |
| Energy Product | High |
| Temperature Resistance | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Magnetic Strength | High |
| Flux Density | High |
| Energy Product | High |
| Remanence | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Coercivity | High |
| Magnetic Strength | High |
| Corrosion Resistance | 3600 |
|---|---|
| Cost | Low |
| Remanence | High |
| Temperature Resistance | High |
| Flux Density | High |
| 밀도 | 4.9 g/cm3 |
|---|---|
| 본질적인 보자력 | 240-280KA/분 |
| 크기 | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
| 용인 | +/- 0.05 밀리미터 |
| 자기 에너지 제품 | 27-30KJ/m3 |
| Trademark | Joint-mag |
|---|---|
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Working Temperature | 250℃ |
| Model No | General Model Number |