| Application | Universal Motor |
|---|---|
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Cost | Low To Moderate |
| Color | Dark Gray To Black |
| Coating | No Coating |
| 상품 이름 | 와이퍼 모우터 영구적 페라이트 마그넷 |
|---|---|
| 모델 부정. | 여러가지 유형의 와이퍼를 위해 |
| 운반 포장 | 판지 나무 팔레트 |
| 상표 | JOINT-MAG, 조인트 매그 |
| 근원 | 쓰촨성, 중국(본토), |
| 운반 포장 | 통. |
|---|---|
| 상표 | 조인트 매그 |
| 근원 | 사천성, 중국 (본토) |
| 복합체 | 페라이트 마그넷 |
| 애플리케이션 | 전기 자동차 모터 |
| 모델 부정. | L440 |
|---|---|
| 공항 | 중국 루저우 |
| 운반 포장 | 판지 나무 팔레트 |
| 상표 | 조인트 매그 |
| 모델 번호 | L440 |
| 운반 포장 | 주문 제작된 통과 팔레트 |
|---|---|
| 상술 | ISO/TS16949 |
| 상표 | 조인트 매그 |
| 근원 | 사천성, 중국 |
| 타입 | 영구적인것 |
| Corrosion Resistance | High |
|---|---|
| Magnetic Strength | High |
| Temperature Resistance | High |
| Cost | Low |
| Flux Density | High |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Cost | Low To Moderate |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Cost | Low To Moderate |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Processing | Wet Molding |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Magnetization | Multi-Poles |
| Coercivity | 240-260 KA/m |
|---|---|
| Tolerance | 0.05mm |
| Car Make | Automobile Staters |
| Processing | Wet Molding |
| Transport Package | Wooden Carton Pallet |