| 뮤리 온도 | 450 ° C |
|---|---|
| 경쟁 우위 | 고온 저항 |
| 밀도 | 4.9 g/cm3 |
| 자화 방향 | 축 |
| 크기 | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
| 기원 | 사천성, 중국 (본토), |
|---|---|
| 본질적인 보자력 | 240-280KA/분 |
| 기준 | ISO9001/ROHS/ |
| 자기 에너지 제품 | 27-30KJ/m3 |
| 어플리케이션 | 모터, 스피커, 자기 분리기 |
| 최대 작동 온도 | 250' C |
|---|---|
| 포화 보자력 | 235-275KA/m |
| 밀도 | 4.8-5.2G/cm3 |
| 모델 번호 | 일반 모델 번호 |
| 최대 작업 온도 | 최대 200 ° C |
| Size | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
|---|---|
| Type | Permanent |
| Package Size | 340mm×255mm×75mm |
| Competitive Advantage | High Temperature Resistance |
| Coercivity | 235-275 KA/m |
| Processing | Wet Molding |
|---|---|
| Raw Material | NdFeB+PPS |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Type | Permanent |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Cost | Low To Moderate |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Cost | Low To Moderate |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Application | Universal Motor |
|---|---|
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Cost | Low To Moderate |
| Color | Dark Gray To Black |
| Coating | No Coating |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Processing | Wet Molding |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Magnetization | Multi-Poles |